Võimatu on võimalik!

Ajalugu

Veeklubi tegeleb ujuma õpetuse, ujumistreeningute ja ujumisega seotud ürituste, võistluste, laagrite ja koolituste korraldamisega. Klubi tegutseb Viimsi Kooli ujulas kui ka Merivälja Kooli ujulas.

Klubi asutati aastal 2006 endise ujuja ja ujumisfanaatiku Bruno Nopponeni poolt ja on tänaseks tegutsenud juba 12 aastat. Klubis töötavad oma ala parimad spetsialistid, endised tippsportlased kui ka Eesti ujumise legendaarsed isikud nagu pikaaegne Eesti ujumiskoondise peatreener Tiit Urmas Reiter, kutseline ujumistreener Maie Murashev, endine ujujaja, mitmekordne Eesti meister ja hetkel 7. kategooria ujumistreener Bruno Nopponen ja Eesti ujumiskoondislane Filipp Provorkov jt.

Klubi propageerib ujumist laiemalt hõlmates peale basseiniujumise ka avaveeujumist, taliujumist, triatloni kui pikkade ujumisretkede eestvedamist. Klubiliikmete hulgas on mitmeid basseiniujumise Eesti meistreid nagu Filipp Provorkov, Jane Trepp, Armine Evert Lelle, kes saavutanud tiitleid nii  absoluutklassis kui juunioride ja noorteklassis. Armin Evert Lelle on lisaks mitmekordne  Põhjamaade noorte kui juunioride meister kui juunioride Maailma- kui ka Euroopa meistrivõistluste poolfinalist.  Lisaks on klubil mitmeid taliujumise maailmameistreid nagu Bruno Nopponen, Henri Kaarma, Joel Armei jt,

Basseinisaavutuste kõrval kuulub Viimsi Veeklubile ajalooline saavutus ujuda ilma puhkuseta üle Soome lahe 2008 aastal, distantsi kogupikkus 55 km ja sellega said hakkama Bruno Nopponen ja Priit vehm. Lisaks on ujutud kümneid erinevaid  pikki distantse saarte ja mandri vahel, pikim neist Ruhnu- Kihnu ja siiani veel tulemusteta kuid kindla eesmärgina jõuda ükskord ujudes ka üle Läänemere Rootsi. Ülipikkade ujumismaratonidega püütakse saada Eestimaale ring peale, et sellega propageerida nii ujumisoskust üldisemalt kui vee puhtuse hoidmise tähtsust, et säilitada ka tuleviku põlvkondade jaoks võimalus meie veekogudes ujuda ja randades puhata.

Klubi slogan on "Võimatu on võimalik", sest eesmärkide püstitamisel ei lähtuta ainult reaalsetest ja käega katsutavatest tulemustest vaid suurt tahtejõudu nõudvatest võimalustest jõuda oma unistuste lävele olgu see siis mõnele ujumisoskuse omandamine alles pensionieas,  jääkülmas vees 2,3 km läbimine, Eestist Rootsi ujumine  või olümpiafinaali jõudmine - kõik on võimalik, kui sa vaid usud sellesse.

Liitu meiega ja omanda eluks vajalik oskus, boonusena saad kaasa super tervise ja hea füüsilise vormi.

Lisainfo emailil: info@veeklubi.ee